Inhalacje powietrzem ulowym

Powietrze ulowe. Wewnątrz ula jest ciepło, temperatura od 25 ° C do 35° C, wysoka wilgotność i żadnych bakterii, wirusów, chorobotwórczych grzybów. Mikroklimat ula nie pozwala rozwijać się drobnoustrojom, mimo sprzyjających im warunków temperaturowo-wilgotnościowych. Inhalacje powietrzem ulowym  według wielu pszczelarzy praktyków skutecznie leczy katar sienny i dobrze wpływa na drogi oddechowe. Pszczelarze stosują różne rozwiązania konstrukcyjne pozwalające pacjentom w sposób bezpieczny (nie narażając na użądlenia przez pszczoły) oddychać powietrzem nasyconym mikroklimatem wnętrza ula. Warto nabyć taki ul lub wydzierżawić, ustawić w ogródku i korzystać z inhalacji. Oddychać głęboko, tak długo, dopóki wyczuwamy zapach ula.

W Austrii działają ośrodki proponujące taką kurację. Kuracja trwa 12 dni w czasie których pacjent korzysta z dwóch zabiegów inhalacji trwających po godzinie. Leczone są w ten sposób infekcje dróg oddechowych, astma. Leczenie jest proponowane w okresie od maja do sierpnia.

Posiadam domek, w którym umieszczonych jest 6 uli z wylotem pszczół na zewnątrz. W domku znajdują się dwa łóżka. Po zamknięciu domku panuje ciemność. Ule pozostają otwarte ale osiatkowane, pszczoły nie mogą dostać się do domku. Słychać kojący szum kilku set tysiecy pszczół oraz wspaniałe zapachy z wentylowanego ula.

Pod każdym łóżkiem stoją 3 rodziny pszczele

IMG_1255_450x600

       Ule przykryte siatką , aby zapach i szum pszczół były lepiej odczuwalne.