Zdrowie z domku pszczelego, sen na ulach

Po zdrowie do pszczelego domku!

Na terenie Gospodarstwa Pasiecznego „Bobrza” znajduje się pszczeli domek , w którym można poddać się procesowi leczenia lub profilaktyce. Proces ten jest  nowym kierunkiem  apiterapii, zwanym uloterapią. Wykorzystuje się  tu m. in. pole energetyczne wytwarzane przez pszczele rodziny zasiedlone w drewnianym domku. Na trzech rodzinach pszczelich, wykonano łóżko do leżakowania w biopolu emitowanym przez pszczoły. W domku są dwa takie łózka dla dwóch osób. Z uloterapi można korzystać od maja do września.

Mikrowibracja  i biopole wytwarzane przez pszczoły, powietrze z ula o temperaturze 34  stopni, zapach miodu, propolisu, szum około 150 do 200 tysięcy pszczół stanowią o kompleksowym, łagodnym uzdrawiającym działaniu pszczelej kuracji. Pszczoły wydzielają energię identyczną z energią wydzielaną przez człowieka. Jednak energia biologiczna pszczelej rodziny jest o wiele większa niż energia człowieka i może przemienić złą energię w dobrą, może zatrzymać uszkodzenia biopola człowieka. Czynniki te sprzyjają regeneracji i samoregulacji organizmu człowieka, a w efekcie podnoszą jego odporność. Skuteczność  uloterpii  uwarunkowana jest odpowiednią metodyką leczenia w pszczelim domku. Zatem wymagane jest tu przebywanie 2 lub 3 razy po 10 jednogodzinnych seansów, polegających na relaksującym odpoczynku na łóżku znajdującym się tuż nad trzema ulami. Nie ma żadnych przeciwskazań do korzystania z tej metody. Domek  służący do odpoczynku na pszczelim łóżku jest tak skonstruowany, że pszczoła nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Medycyna Wschodu zanotowała bardzo wiele przypadków wyleczenia tą metodą chorób zwyrodnieniowych, chorób stawów, bronchitu, astmy, bezsenności, chorób układu oddechowego, chorób serca. Ponadto uloterapia to profilaktyka chorób i odrodzenie witalnych sił organizmu.

Pszczeli domek służy również do indukowania (pobudzania) wody energią pszczół. Wodę tą można stosować w przypadku:

-oczyszczania organizmu,

– bezsenności ,

– bólów głowy,

– nadczynności tarczycy,

– cukrzycy,

– choroby ze strony układu pokarmowego,

– parodontozy.

 

 

DSC00756

6y